ART Galerie Present

Historie výstav

Od doby svého vzniku v roce 1995 do roku 2016 uspořádala galerie  bezmála 60 výstav.

Galerie do roku 2015 připravovala  až tři výstavy ročně, jednak výstavy autorské a v době Adventu společnou výstavu děl kmenových autorů galerie. Adventní výstavy se staly tradicí a jsou již pořádány každoročně. Společné výstavy byly často tématicky zaměřeny a byly a jsou přehlídkou toho nejlepšího z  tvorby umělců, např.  „Mytologie v umění“ (2007), „Adventní reminiscence“ (2009), „Jiná konfigurace“ (2010), „Architektura barev“ (2013), „Sním, tedy jsem“ (2014).
Od roku svého vzniku (1995) navázala galerie spolupráci s ak. malířem Alešem Krejčou, který v prostorách ART Galerie Present zrealizoval velmi úspěšné autorské výstavy v letech 2005, 2007, 2008 a  2015. Z kmenových autorů galerie do roku 2015 opakovaně vystavovali také malíři Aleš Knotek, Ladislav Maria Wagner, Josef Achrer, Arnošt Chabera, malířka Ivana Bednářová a sochařka Šárka Radová. Galerie uspořádala výstavu děl významného českého sochaře Petra Císařovského. Na společných výstavách byl svými díly zastoupen dnes již nežijící malíř Josef Wagner. Tématicky zaměřenými autorskými projekty byla výstava „Bretagne“ Ivany Bednářové a  výstava unikátního cyklu deskových obrazů malíře Aleše Knotka s názvem „OPUS MAGNUM PICTUM“.

Od roku 2016 disponuje ART Galerie Present těmito nově koncipovanými webovými stránkami, kde jsou představeni kmenoví autoři galerie. Návštěvníci se mohou informovat o výstavách z poslední doby  včetně  aktuálních  zpráv o připravovaných projektech.