ART Galerie Present

Ivana Turek

Fotografka a malířka

Fotografka, která respektuje a ctí etická pravidla ve své práci, současně je velmi originální a nepodbízí se, to je Ivana Turek, dříve Lofty.

ART Galerie Present od května roku 2017 spolupracuje s fotografkou Ivanou Turek. Mladá umělkyně (nar. 1981) neotřelým a křehkým způsobem přistupuje k svému výtvarnému vyjádření. Disponuje velkou schopností empatie a coby fotografka dokáže navodit intimitu velmi kultivovaným a nenásilným způsobem. Nejenom její fotografická díla, ale také její kresby a malby jsou echem vycházejícím  z jejího niterného prožívání. Akvarely Ivany Turek pak vypovídají silně o rozmanitosti a  bohatství vnitřního světa mladé umělkyně.

Výstava Dva světy

Výstavu s příznačným názvem „Dva světy“ společně připravily dvě umělkyně, Ivana Turek (Lofty) a Ivana Bednářová.
Obrazy inspirované přírodními motivy byly vystaveny v době od 20. 10. 2018 do 10. 11. 2018 v Radniční výstavní síni historické budovy radnice města Českých Budějovic. Obě umělkyně představily tvorbu z posledního tvůrčího období, Ivana Turek (Lofty) své akvarely a kombinované techniky na papíře, Ivana Bednářová olejomalby z  cyklu „Ticho a stín“.

Hlavním partnerem výstavy byla firma Konica Minolta Business Solutions Czech, spol. s.r.o., Husova 13, České Budějovice.

Výstava „Dva světy“ – plakát